درباره ما

پلتفرم جدید سامانه یکپارچه هوشمندسازی نمایشگاهی الیکا

شرکت اندیشه همراه الیکا در سال 1387 با هدف طراحی و توسعه انواع سامانه‌های هوشمندسازی فعالیت خود را آغاز نمود.

در ابتدا برای اولین بار در ایران سامانه یکپارچه مدیریت ناوگان (GPS) طراحی و تولید گردید که بیش از 200 شرکت معتبر از این سامانه طی آن سالها برای کنترل ناوگان خود استفاده کردند و فرهنگ و تکنولوژی مدیریت ناوگان در کشور کاملا بومی سازی گردید.

این شرکت طی دو سال طراحی و توسعه دوربین تصویربرداری پانوراما 360 درجه را در دستور کار خود قرارداد و در سال 1390 دوربین ساخته شده را ثبت اختراع نمود.

بصورت موازی سامانه نرم افزاری نمایشگاه مجازی نیز برای اولین بار در ایران طراحی و توسعه داده شد و پس از پایان هر دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری پروژه همه چیز برای شروع فعالیت در حوزه نمایشگاه مجازی فراهم گردید.

فقط طی سال اول فعالیت، بیش از 16 نمایشگاه معتبر با سیستم صد در صد ایرانی مجازی سازی شد که این روند موفق پایه بسیاری از فعالیت های آتی شرکت گردید.

با توجه به نیاز روز افزون مشتریان محترم آریاتندر و تحقیق و بررسی نمایشگاه های معتبر کشورهای صاحب تکنولوژی در این زمینه این شرکت قدم در راهی بسیار متهوانه گذاشت.

تیم نمایشگاهی شرکت اندیشه همراه الیکا

هدف جدید شرکت طراحی سامانه یکپارچه هوشمندسازی نمایشگاهی بود که بتواند تمامی فرایندهای نمایشگاهی را از حالت سنتی خارج و با فرایندهای روز بین المللی هماهنگ نماید.

شاید در نگاه اول رسیدن به موفقیت در این راه کمی دور از دسترس به نظر میرسید، اما تلاش و پایداری و اتخاذ روش های خلاقانه راه را هموار نمود.

با بهره گیری از تجربیات ارزشمند مجریان، برگزارکنندگان و متخصصین داخلی و همچنین بررسی انواع سامانه های معتبر بین المللی قدم به قدم بخش های مختلف این سامانه طراحی و تولید گردید.

فازهای مختلف این پروژه یکی یکی به بهره برداری رسید و هر فاز در نمایشگاه های مختلفی اجرا گردید.

بازخورد نظرات مشتریان همیشه باعث اصلاح و پیشرفت بخش های مختلف پروژه گردید و پس از تکمیل تمامی بخش ها زمان رونمایی از سامانه یکپارچه هوشمندسازی نمایشگاهی الیکا رسید. (ورژن اول)

ورژن قدیمی پلتفرم هوشمندسازی نمایشگاهی الیکا

در سال 1395 اولین ورژن این سامانه رونمایی شد و در نمایشگاه ایرانپلاست با موفقیت بینظیری اجرا شد که این روند پنج سال ادامه داشت و این نمایشگاه را به یکی از موفق ترین نمایشگاه ها در زمینه هوشمندسازی تبدیل کرد.

طی این سالها اجرای سیستم هوشمندسازی پاویون ایران در اکسپو میلان یکی از مهمترین افتخارات این مجموعه بوده است که سهم بسزایی در بدست آوردن مقام دوم جهانی پاویون ایران در اکسپو میلان داشت.

پاویون ایران در اکسپو میلان

هرگز پیشرفته متوقف نمیشود و طی این سالها چندین ورژن جدید از سامانه رونمایی شد، اما از سال 1399 این شرکت اقدام به بازنویسی کامل کل پروژه و به روز رسانی تمامی بخش ها و توسعه سامانه با نظرات مشتریان و نیازهای روز مشتریان و همچنین تکنولوژی های جدید نمود.

در سال 1402 از ورژن جدید سامانه یکپارچه هوشمندسازی نمایشگاهی آریا 24 رونمایی شد.

پلتفرم جدید سامانه یکپارچه هوشمندسازی نمایشگاهی الیکا

بطور موازی در واحد تحقیق و توسعه الیکا دانش پخش زنده و ارتباطات صوت و تصویر بومی سازی شد و از این دانش بومی در توسعه سامانه بهره برده شد و سامانه پخش زنده نمایشگاهی نیز به سامانه جدید هوشمندسازی نمایشگاهی آریا 24 اضافه گردید.

اکنون پس از 15 سال فعالیت مجدانه در زمینه هوشمند سازی نمایشگاهی و اجرای بیش از 40 پروژه موفق امیدواریم توانسته باشیم وظیفه خود را در توسعه صنعت نمایشگاهی کشور انجام داده باشیم.

سوابق اجرایی

keyboard_arrow_up